Μπορεί να είδε τον ασταμάτητο Χαμέντ Χανταντί να σημειώνει τους 17 από τους πρώτους 27 πόντους του Ιράν, καθώς και τους Ασιάτες να είναι ανταγωνιστικότατοι για είκοσι λεπτά (38-42 το ημίχρονο), ωστόσο με ένα καλό τρίτο δεκάλεπτο, κατά το οποίο «μπλόκαρε» την αντίπαλό του στην άμυνά της (13-25 επιμέρους σκορ), η Σερβία κατάφερε να πετύχει τη δεύτερη νίκη της στο Μουντομπάσκετ. Με «τριπλέτα σωματοφυλάκων» τους Μπιέλιτσα (18 πόντοι), Μπογκντάνοβιτς (16 πόντοι) και Ραντούλιτσα (13 πόντοι), οι παίκτες του Τζόρτζεβιτς πήραν το αποτέλεσμα που αναζητούσαν (70-83) μετά από το χθεσινό «σοκ» στο θρίλερ με τη Γαλλία.

Ιράν (Μπετσίροβιτς): Αργκαβάν, Μασαϊέκι, Γιακτσάλι 3 (1), Καμράνι 2, Καζέμι 6, Ζανγκενέ, Αφάγκ 6 (2), Σαχακιάν 2, Καρντούστ, Ζαμσιντί 2, Νικά Μπαχράμι 20 (2), Χανταντί 29

Σερβία (Τζόρτζεβιτς): Τεόντοσιτς 8 (2), Σιμόνοβιτς 4, Γιόβιτς 2, Μπογκντάνοβιτς 16 (1), Μπιέλιτσα 18 (1), Μάρκοβιτς 5 (1), Κάλινιτς 3 (1), Μπίρσεβιτς, Κρίστιτς, Ραντούλιτσα 13, Κάτιτς 8, Στίματς 6