ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (3 νίκες)
 Όλντενμπουργκ – Ουλμ     2-1
Μπάμπεργκ – Μπάγερν     2-1

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Η σειρά των αγώνων της δεύτερης φάσης των πλέι οφ είναι 1-1-1-1-1 ξεκινώντας από την έδρα της ομάδας που έχει το πλεονέκτημα και την πρόκριση παίρνει η ομάδα που θα φτάσει πρώτη  στις τρεις νίκες

706. ΟΥΛΜ – ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ    5,5

Το παιχνίδι της σειράς των ημιτελικών στην Γερμανία που είναι στις 3 νίκες. Η Όλντενμπουργκ έχει το προβάδισμα με 2-1 καθώς πήρε πάλι την έδρα μετά τα πρώτα εκατέρωθεν δύο μπρέικ. Στοιχηματικά πάμε με την έδρα και τον άσο και ας έχει προβλήματα η Ουλμ. Η Ουλμ που έσπασε την έδρα με το καλημέρα, στην συνέχεια όμως έχανε με 3-20 στο 9΄ στην πάντα δυνατή έδρα της που έχει γεμάτοι γήπεδο και έχασε εύκολα και στο 3ο ματς είχαμε θρίλερ. Η Ουλμ με ένα τρομερό 16-4 στην 3η περίοδο προηγήθηκε με  42-52 αλλά πέτυχε μόλις 7π στην 4η περίοδο και έχασε και εύκολα . Και σήμερα έχει αμφίβολο τον βασικό της πλέι μέικερ  Γκούντερ ενώ είναι ομάδα με τρομερή επίθεση αλλά έχει κολλήσει τελευταία στην ζώνη της  Όλντενμπουργκ που έχει πάντως  διακυμάνσεις