Τη δεύτερή της νίκη πέτυχε η ομάδα της Γαλλίας που επικράτησε του Ισραήλ με 82-63 και ανέβηκε πλέον στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Α’ ομίλου, μαζί με το Βέλγιο. Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Αζινκά (13 πόντους), Πάρκερ (12 πόντους) και Πετρό (10 πόντους).

Η Γαλλία ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι και με τον Αζινκά να πετυχαίνει 10 γρήγορους πόντους πήρε το προβάδισμα. Μάλιστα το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το συγκρότημα του Κολέ να προηγείται με 20-14, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε ο Τόνι Πάρκερ. Το μεγάλο αστέρι της γαλλικής ομάδας έφτασε επίσης πολύ γρήγορα τους 10 πόντους, ενώ οι τυπικά γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν και μία μικρή διαφορά από το Ισραήλ στο τέλος του ημιχρόνου, που ολοκληρώθηκε με 38-29.

Στη συνέχεια δεν άλλαξε κάτι για τους Ισραηλινούς που δεν κατάφεραν να αντιστρέψουν την κατάσταση παρά την προσπάθεια των Κάσπι και Ελιάχου. Οι Γάλλοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και κατάφεραν να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο προηγούμενοι στο σκορ με 65-43. Η τελευταία περίοδος απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα, καθώς παρά την προσπάθεια των τυπικά φιλοξενουμένων η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη και το τελικό 82-63 έδωσε τους δύο βαθμούς στη Γαλλία.

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 38-29, 65-43, 82-63.
ΓΑΛΛΙΑ (Κολέ): Λοβερνέ 3, Μπατούμ 9 (1), Ντιότ 4, Πετρό 10, Καχουντί 4, Πάρκερ 12 (1), Ερτέλ 5 (1), Πιετρούς 1, Ντε Κολό 8 (2), Ντιό 8, Αζινκά 13, Ζελαμπάλ 5 (1).
ΙΣΡΑΗΛ (Σιβέκ): Λιμονάντ 9, Νίσιμ 5 (1), Χανότσι, Ελιάχου 14, Κάσπι 14 (2), Πνίνι 2, Οχαγιόν, Χαλπερίν 5 (1), Κοζικάρο 4, Γκριν 4, Καντίρ 6.