Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Β’ ομίλου παρέμεινε η Σερβία, παρά τη σημερινή της ήττα από το Μαυροβούνιο με 83-76, με τους νικητές να αποχαιρετούν τη διοργάνωση με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ο Ράις ήταν ο πρώτος σκόρερ για το συγκρότημα του Λούκα Παβίσεβιτς με 12 πόντους, ενώ διψήφιο αριθμό πόντων είχαν επίσης οι Ντούμπλιεβιτς, Μπιέλιτσα και Πόποβιτς

Οι παίκτες του Ντούσαν Ίβκοβιτς πάντως κατάφεραν να ξεκινήσουν δυνατά το παιχνίδι και να πάρουν στα πρώτα λεπτά το προβάδισμα του αγώνα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το υπέρ τους 25-19, ενώ και στη συνέχεια δεν άφησαν το Μαυροβούνιο να επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό του και να πάρει το προβάδισμα. Έτσι το πρώτο μισό του αγώνα ολοκληρώθηκε με τη Σερβία να προηγείται με 37-34.

Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο, με τα… παιδιά του “Ντούντα” να συνεχίζουν να βρίσκονται μπροστά στο σκορ και να κλείνουν τη περίοδο με 58-54, υπέρ της Σερβίας. Στην τελευταία περίοδο όμως, το Μαυροβούνιο έκανε την επίθεσή του και κατάφερε να βρει τους διαδρόμους στην επίθεση, διαλύοντας την άμυνα των Σέρβων, με αποτέλεσμα να φτάσουν στη νίκη με 83-76.

Τα δεκάλεπτα: 19-25, 34-37, 54-58, 83-76.
ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Παβίσεβιτς): Βούτσεβιτς 8 (6ριμπ.), Μπάκιτς 2, Σου. Σέχοβιτς 8, Πόποβιτς 10 (4ριμπ., 6ας.), Σε. Σέχοβιτς 7 (1), Σέκουλιτς 6, Ιβάνοβιτς 8 (1), Μπιέλιτσα 11 (1), Ράις 12 (2), Ντούμπλιεβιτς 11 (1).
ΣΕΡΒΙΑ (Ίβκοβιτς): Νέντοβιτς 5 (1), Ν. Κρστιτς 3, Μίτσιτς 4, Μπογκντάνοβιτς 14 (1), Μπιέλιτσα 11, Κάλινιτς 7, Γκάγκιτς 6 (6ριμπ.), Άντζουσιτς 3, Κάτιτς 19, Στίματς 4.