Την πρώτη θέση του ομίλου της κατέκτησε η Σερβία που νίκησε τη Γαλλία με 77-65 σε ένα παιχνίδι όπου οι παίκτες του Ντούσαν Ίβκοβιτς είχαν το πάνω χέρι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Οι Νέναντ Κρστιτς (19 πόντους) και Νεμάνια Νέντοβιτς (17 πόντους) ήταν οι κορυφαίοι του παιχνιδιού, ενώ και ο Μπογκντάν Μπογκντάνοβιτς με 14 πόντους βοήθησε αρκετά.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με αμυντικές διαθέσεις και με τους Σέρβους να έχουν το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, έστω και μικρό. Οι παίκτες του Ντούσαν Ίβκοβιτς προσπάθησαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους, αλλά οι Γάλλοι δεν το επέτρεψαν, με το πρώτο δεκάλεπτο να βρίσκει μπροστά τους τυπικά γηπεδούχους με 19-17. Στη συνέχεια η διαφορά μεγάλωσε για την ομάδα της Σερβίας που χτύπησε στην επίθεση με τον Νενάντ Κρστιτς. Έτσι το πρώτο μισό του αγώνα ολοκληρώθηκε με 38-31.

Οι Σέρβοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στη συνέχεια, καθώς στο τρίτο δεκάλεπτο, κατάφεραν να πάνε τη διαφορά ακόμα και στους 10 πόντους. Ο Νέντοβιτς… πυροβολούσε από τα 6,75μ. και έτσι οι Γάλλοι δεν κατάφεραν να πλησιάσουν όσο θα ήθελαν, καθώς η περίοδος ολοκληρώθηκε με 60-51. Η προσπάθεια του Ντε Κολό κυρίως, αλλά και των υπολοίπων παικτών του Βινσάν Κολέ δεν ήταν αρκετή στο τελευταίο δεκάλεπτο, ώστε να γυρίσει το παιχνίδι και έτσι η Σερβία νίκησε με 77-65.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 38-31, 60-51, 77-65
ΣΕΡΒΙΑ (Ίβκοβιτς): Νέντοβιτς 17 (5), Κρστιτς Νεμ., Μίτσιτς 2, Μπογκντάνοβιτς 14 (2), Μπιέλιτσα 7, Κάλινιτς 2, Γκάγκιτς 8, Κρστιτς Νεν. 19, Άντζουσιτς, Στίματς 8.
ΓΑΛΛΙΑ (Κολέ): Λοβερνέ 1, Μπατούμ 12 (1), Ντιό 3 (1), Πετρό 1, Πάρκερ 10, Πιετρούς, Ντε Κολό 12, Ντιαό 12, Αζινκά 12, Ζελαμπάλ 2.