Έπειτα από τρία χρόνια αποχής από το μπάσκετ λόγω τραυματισμών ο Timofey Mozgov επέστρεψε στη δράση. Ο Ρώσος σέντερ έκανε την επανεμφάνισή του στον αγώνα της Khimki με την Enisey και έβαλε κι αυτός το χεράκι του, ώστε η ομάδα της Μόσχας να πάρει μία αγχωτική νίκη με 89-83 και να εξασφαλίσει μία θέση στα Playoffs, παρά την απουσία των δύο καλύτερων παικτών της, του Alexey Shved και του Jordan Mickey.

Ο Erick McCollum (31 πόντοι, 9/13 δίποντα, 2/5 τρίποντα) δεν ήταν απλά ο πρώτος σκόρερ της Khimki. Ο Αμερικανός γκαρντ ήταν επίσης και αυτός που έβαλε όλα τα κρίσιμα καλάθια στα τελευταία λεπτά, σκοράροντας πέντε διαδοχικούς πόντους στο τελευταίο λεπτό, αμέσως μετά το 82-83.

Θετική ήταν και η συνδρομή του Mozgov, που δεν έπαιξε πολύ (15 λεπτά), αλλά σκόραρε 6 πόντους με 2/5 σουτ και μάζεψε 6 ριμπάουντ. Οι Leighton Hammond (25 πόντοι, 9/12 σουτ) και Tayus Battle (18 πόντοι) ήταν οι πρώτοι σκόρερ της Enisey.

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 48-41, 70-64, 89-83