Μετά το σπουδαίο “διπλό” στην Τουρκία κόντρα στην Bursaspor, ο Προμηθέας Πατρών είναι έτοιμος να αντιμετωπίσει σήμερα (21/10) στις 19:15 την Nanterre στην έδρα του στο “Δημήτρης Τόφαλος” για την τέταρτη αγωνιστική του EuroCup.
Το “συγκρότημα” του Μάκη Γιατρά επιθυμεί να κάνει το 2/2, ενώ από την άλλη πλευρά οι Γάλλοι θέλουν να αντιδράσουν και να επιστρέψουν στις νίκες, καθώς προέρχονται από δυο συνεχόμενες ήττες στη διοργάνωση.
Δείτε το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:
Α’ Όμιλος
Τρίτη 20/10
Bahcesehir – Partizan 76-82
Joventut Badalona – Venezia 92-78
Τετάρτη 21/10
JL Bourg – UNICS Kazan – (21/10, 21:45) (Αναβλήθηκε)
Η βαθμολογία
1. Badalona (4-0) 352-309 8
2. Partizan (2-2) 329-327 6
3. Unics Kazan (2-1) 260-243 5
4. Venezia (1-2) 236-265 4
5. Bahcesehir (0-4) 318-361 4
6. JL Bourg (1-1) 176-166 3
H επόμενη αγωνιστική
UNICS Kazan – Badalona (28/10, 18:00)
Partizan -Bourg (28/10, 21:30)
Venezia – Bahcesehir (28/10, 21:30)
Β’ Όμιλος
Τρίτη 20/10
Boulogne Metropolitans – Mornar Bar 78-65
Τετάρτη 21/10
Buducnost – Ulm (21/10, 20:00)
Malaga – Brescia (21/10, 21:45)
Η βαθμολογία
1. Mornar Bar (2-2) 335-330 6
2. Boulogne (2-2) 335-330 6
3. Buducnost (2-1) 269-255 5
4. Unicaja Malaga (2-1) 267-265 5
5. Ulm (1-2) 240-238 4
6. Brescia (1-2) 231-264 4
H επόμενη αγωνιστική
Mornar Bar – Buducnost (28/10, 20:00)
Ulm – Malaga (28/10, 20:15)
Brescia – Boulogne (28/10, 21:45)
Γ’ Όμιλος
Τετάρτη 21/10
Lietkabelis – Antwerp (21/10, 19:00)
Lokomotiv Kuban – Andorra (21/10, 19:30)
Virtus Bologna – Monaco (21/10, 22:00)
Η βαθμολογία
1. Monaco (3-0) 260-197 6
2. Virtus Bologna (3-0) 243-206 6
3. Lokomotiv Kuban (2-1) 273-233 5
4. MoraBanc Andorra (1-2) 213-224 4
5. Antwerp Giants (0-3) 196-256 3
6. Lietkabelis (0-3) 194-263 3
H επόμενη αγωνιστική
Andorra – Lietkabelis (27/10, 21:00)
Antwerp -Virtus Bologna (27/10, 21:00)
Monaco -Lokomotiv Kuban (28/10, 20:00)
Δ’ Όμιλος
Τρίτη 20/10
Trento – Cedevita Olimpija 51-61
Τετάρτη 21/10
Προμηθέας – Nanterre (21/10, 19:15)
Bursaspor – Gran Canaria (21/10, 20:00)
Η βαθμολογία
1. Trento (4-0) 303-253 8
2. Gran Canaria (2-1) 248-241 5
3. Cedevita Olimpija (1-2) 211-209 4
4. Nanterre (1-2) 227-241 4
5. Προμηθέας Πατρών (1-2) 219-248 4
6. Bursaspor (0-2) 170-186 2
H επόμενη αγωνιστική
Nanterre 92 -Bursaspor (27/10, 19:00)
Cedevita Olimpija – Προμηθέας (28/10, 19:30 )
Gran Canaria -Trento (28/10, 22:00)