Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών:
Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 58-58(κ.α.), 70-68
Αρης-ΜΕΝΤ 98-43
Ολύμπια Λάρισας-Ασπίδα Ξάνθης 60-67
Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριάς 75-47
ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός 53-73
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας 72-66
Τα φύλλα αγώνα:
Αρης-ΜΕΝΤ 98-43
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κωνής
Δεκάλεπτα: 32-9, 55-24, 82-33, 98-43
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 26, Τσαμπούρη 2, Νταουντάκη 4, Στεργάκη 2, Ευσταθίου 2, Σλούκα 5(1), Βεντούρα 4, Καρβουνιάδου 17(2), Νάστου 24(2), Κασαπίδη 12, Κυρπιζλίδου.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή, Θώμογλου 6(2), Φειδά, Κουλακιώτη 6, Γιαννουσίου 13, Παπαδοπούλου 7(1), Μπουντούκα 9,
Αβρονιδάκη.
Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 70-68 παρ. (58-58 κ.α.)
Διαιτητές: Ζαχαριάδης – Νέδογλου.
Δεκάλεπτα: 19-12, 33-20, 46-37, 58-58(κ.α.), 70-68
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Κογκετσίδου, Κιολέογλου 8, Μάντζου, Ντριστέλλα 6, Γκοτζαμάνη 6 (1), Λάππα 10 (1), Μπαγκλαρίδου 9, Μπουμπουλέντρα 6 (1), Καρατάσιου 17 (3), Αρτεμισίου 8, Ζαρκανέλα.
Αναγέννηση Νέου Ρύσιου (Μύρβαλη): Γκόγκου, Μπαλά, Κωστανάκη, Σουλιώτη 7, Τσαλή 7 (1), Καλογρίδου 2, Καλομιτσίνη 16 (1), Κανέλογλου, Βατσιτσίδου 7 (1), Παπαδάκη 15 (2), Κουλουμπή 8, Κοκκίνου 6.
Ολύμπια Λάρισας-Ασπίδα Ξάνθης 60-67
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 18-19, 38-41, 43-56, 60-67
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου, Τσούρβα, Καρτσαμάρη 17(2), Μοδέα, Τέλιου 2, Μπαζούκη 2, Λιάσκου 10, Μιχαηλίδου 18(3), Πατούνη 11(1), Κλεισιάρη.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 14(3), Ευθυμίου 15(4), Μαμαλίγκατζη 10, Φραγκιουδάκη 4, Καραλή 4, Πετρίδου 2, Σουλιώτη 11(1), Βαρελτζή 7.
ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός 53-73
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Γρηγοριάδης
Δεκάλεπτα: 9-18, 18-42, 29-58, 53-73
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 14, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 6, Νάκη 3(1), Καζαντζή Σ. 13, Σιακαβάρα 2, Δαιμονάκου 13, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου 2, Δέλλιου.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 3(1), Γαϊτάνη 18(3), Τσάντα 12(2), Μπακιρτζίδου, Θανοπούλου 18(1), Πελτέκη 7, Πιτσιάβα 3(1), Γκανάτσιου, Γκέγκα, Δαμιανάκου 6(2), Κεφαλά, Βάννα 6.
Παναθλητικός- Απόλλων Καλαμαριάς 75-47
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 18-14, 45-26, 60-35, 75-47
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 23, Σταμπή 7, Γιαννοπούλου 11, Μπαξεβάνου, Τράντα 6, Σαράντη, Σταματάκη, Μπασσιά 2, Γράψα 3(1), Βαντσιούρη 14(2), Καραμπατζάκη 6, Σιδηροπούλου 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 2, Σιφναίου 6, Φλώρου 8, Ιγγλέζου 10, Καλαντίδου 6, Διαμαντοπούλου 10, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 3(1), Μαϊδάτση, Ζιππίδου.
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας 72-66
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 28-22, 41-41, 59-57, 72-66
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 4, Τζίκου 1, Σακουλάκη, Λογδανίδου 10(1), Παγκαλίδου, Παπαβασιλείου, Παππά, Γιαννούδη 11, Μυγδαλιά 5, Πετρίδου, Βασιλειάδου 21, Θωμά 20(6).
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 16, Αντωνιάδου 5, Αρσένογλου, Γράψα 18(2), Λάλου, Τζιαμπάζη, Πετρίδου 11(1), Παπαρδέλα 11(1), Πουλάκη, Δεληγιάννη 5, Κουρατόρα
Η βαθμολογία:
1.Παναθλητικός 15
2.Αρης 14
3.Ηρακλής 14
4.Πανσερραϊκός 13
5.Πιερικός Αρχέλαος 13
6.ΑΕ Πυλαίας 12
7.Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 12
8.Απόλλων Καλαμαριάς 12
9. Ασπίδα Ξάνθης 11
10.ΜΕΝΤ 9
11.Ολύμπια Λάρισας 9
12.ΑΣ Πανόραμα 9
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό
Η επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)
ΜΕΝΤ-Ηρακλής
ΑΕ Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Παναθλητικός
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Πανόραμα
Πανσερραϊκός-Αρης
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας