Της Σοφίας Ράμμου
16/06/2011 (20:25)
Το 1ο All Star Game Πελοποννήσου διεξάγεται αύριο
στο κλειστό γυμναστήριο της Τρίπολης (18:30) τα έσοδα του οποίου θα δοθούν στο
“Χαμόγελο του Παιδιού“, ενώ τιμώμενο πρόσωπο της διοργάνωσης είναι ο
Παναγιώτης Γιαννάκης.
Η οργανωτική επιτροπή του All Star Game Πελοποννήσου ανακοίνωσε
χθες και επίσημα τους αθλητές που θα συμμετάσχουν στους “Ασπρους” και
στους “Μπλε” καθώς και αυτούς που θα λάβουν μέρος στους διαγωνισμούς
τριπόντων και καρφωμάτων.
Αναλυτικά:
White Stars
1. | Μύρων Παπαδάκης | 23χρ. | 1μ86 | Αρκαδικός |
2. | Γιώργος Κοψαύτης | 29χρ. | 1μ93 | ΑΕΚ Άργ. |
3. | Βαγγέλης Σακελαρίου | 22χρ. | 1μ95 | ΑΓΟΡ |
4. | Αγγελος Τσιάμης |
30χρ. | 1μ90 | Κολοσσός |
5. | Θόδωρος Τσιότρας | 24χρ. | 1μ88 | Αρκαδικός |
6. | Νίκος Παπανικολόπουλος | 32χρ. | 1μ93 | Ηρακλής |
7. | Νίκος Πέττας | 30χρ. | 1μ90 | Κόροιβος |
8. | Σωκράτης Γκιζόγιαννης | 29χρ. | 2μ00 | Αρκαδικός |
9. | Αλέξης Ράπτη | 30χρ. | 2μ00 | ΑΕΚ Άργ. |
10. | Ανδρόνικος Γκιζόγιαννης | 29χρ. | 2μ03 | ΑΕΚ Άργ. |
11. | Γιώργος Λαμπράκος | 33χρ. | 2μ02 | Αρκαδικός |
12. | Βασίλης Γιαννουλάκος | 27χρ. | 2μ17 | Αρκαδικός |
13. | Γιώργος Γαλιώτος | 25χρ. | 2μ13 | Ηλυσιακός |
14. | Δημήτρης Κατιάκος | 24χρ. | 2μ05 | Αρκαδικός |
Blue Stars
1. | Γιώργος Σουρλής | 26χρ. | 1μ88 | ΚΑΟΔ |
2. | Νίκος Αργυρόπουλος | 33χρ. | 1μ85 | Απόλλων |
3. | Γιάννης Προδρόμου | 24χρ. | 1μ96 | Αρκαδικός |
4. | Νίκος Χατζής | 35χρ. | 1μ96 | Ηλυσιακός |
5. | αύλος Νόντας |
37χρ. | 2μ05 | Δρομείς |
6. | Πέτρος Νοέας |
24χρ. | 2μ04 | Μαρούσι |
7. | Γιώργος Πετρόπουλος |
31χρ. | 1μ95 | Απόλλων |
8. | Γιάννης Λιανός |
25χρ. | 2μ02 | Απόλλων |
9. | Νίκος Κόκκαλης |
26χρ. | 1μ98 | Αρκαδικός |
10. | Σταύρος Δανιήλ |
34χρ. | 2μ03 | Απόλλων |
11. | Τάσος Κασαμπαλής |
27χρ. | 2μ07 | ΑΕΚ Αργ. |
12. | Φώτης Λαμπρόπουλος |
30χρ. | 2μ02 | Ηρακλής |
13. | Γιώργος Μπάκας | 30χρ. | 2μ00 | Λαύριο |
Οι Προπονητές που θα συμμετέχουν στο All Star Game θα είναι
οι Νίκος Βετούλας (Απόλλων Πατρών), Γιάννης Σμυρνιώτης (Αρκαδικός) και Κώστας
Οικονομάκης (ΑΕΚ Άργους).
Στα τρίποντα θα συμμετέχουν οι: Νίκος Χατζής (Ηλυσιακός),
Γιώργος Πετρόπουλος (Απόλλων Πατρών), Σωκράτης Γκιζόγιαννης (Αρκαδικός),
Άγγελος Τσιάμης (Κολοσσός Ρόδου) και Γιώργος Κοψαύτης (ΑΕΚ Άργους).
Στα καρφώματα θα συμμετέχουν οι: Αλέξης Ράπτης (ΑΕΚ Άργους),
Δημήτρης Κατιάκος (Αρκαδικός), Φώτης Λαμπρόπουλος (Ηρακλής) και Μύρων Παπαδάκης
(Αρκαδικός).
Διαιτητές: Λεωνίδας Σπυρίδωνος (Αχαΐας)
Κυριάκος Ταβουλαρέας (Κεντρικής και Νότιας Πελοποννήσου)
Αντώνης Αναστόπουλος (Κεντρικής και Νότιας Πελοποννήσου)
Κομισάριος: Ανδρέας Κόκκορης
Κριτές: Γιάννης Παπαχαραλάμπους, Μαρία Λιακοπούλου, Μαρία
Γαβρήλου
Γιατρός αγώνα: Κώστας Κωτσιόπουλος
Φυσιοθεραπευτές: Ανδρέας Κόκκινος, Ανδριάννα Αληγέωργα
Εθελοντική προσφορά: Ελληνική Ομάδα Διάσωσης
Χορευτικό πρόγραμμα: Αθλητικός Γυμναστικός Όμιλος Τρίπολης
(ΑΓΟΤ)