LUAVI header ad

A2 Γυναικών Βορράς: «Υπερηχητικοί» Παναθλητικός και Άρης, μεγάλη νίκη της Αναγέννησης στην Πυλαία

Επιβλητικές νίκες για Παναθλητικό και Άρη κόντρα Ολύμπια Λάρισας και Απόλλων Καλαμαριάς αντίστοιχα. Σπουδαίο διπλό για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου στην έδρα της Πυλαίας. Άνετη νίκη και του Ηρακλή επί του Πανσερραίκού με 54-36
A2 Γυναικών Βορράς: «Υπερηχητικοί» Παναθλητικός και Άρης, μεγάλη νίκη της Αναγέννησης στην Πυλαία

Άνετη επικράτηση τόσο για τους Παναθλητικό (81-35 την Ολύμπια Λάρισας) και Ηρακλή (54-36 τον Πανσερραϊκό) όσο και για Άρη (94-58 τον Απόλλωνα Καλαμαριάς), με τις "κίτρινες" να συνεχίζουν στο κυνήγι των πρωτοπόρων Παναθλητικού και ΗρακλήΜεγάλη νίκη της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου στην έδρα της ΑΕ Πυλαίας με 64-59.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 59-64

Πιερικός Αρχέλαος-ΜΕΝΤ 79-37

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς 94-58

Παναθλητικός-Ολύμπια Λάρισας 81-35

Ηρακλής-Πανσερραϊκός 54-36

ΑΣ Πανόραμα-Ασπίδα Ξάνθης 67-57

Τα φύλλα αγώνα:

Παναθλητικός-Ολύμπια Λάρισας 81-35

Διαιτητές: Τοπαλίδης-Γρηγοριάδης

Δεκάλεπτα: 32-2, 48-14, 71-29, 81-35

Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 8, Σταμπή 6, Γιαννοπούλου, Μπαξεβάνου 8, Τράντα 10, Σταματάκη 12, Μπασσιά 6, Γράψα 11, Βαντσιούρη 4, Καραμπατζάκη 9, Σιδηροπούλου 3, Αντωνίου Ι. 4.

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου 2, Λιάσκου, Μιχαηλίδου 4, Τέλιου 2, Κλεισιάρη 3(1), Τσούρβα 9, Καρτσαμάρη 15(3).

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 59-64

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Δημακόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-22, 40-39, 47-50, 59-64

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 4, Αντωνιάδου 12(1), Γράψα 15(2), Λάλου, Τζιαμπάζη, Παπαρδέλα 13(1), Δεληγιάννη 15, Κουρατόρα.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Σουλιώτη 4, Τσαλή 12(2), Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 19(1), Κανέλλογλου, Βατσιτσίδου 11, Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 6, Κοκκίνου 4.

Πιερικός Αρχέλαος-ΜΕΝΤ 79-37

Διαιτητές: Γιαννούλης-Γιατρόπουλος.

Δεκάλεπτα: 17-11, 42-17, 60-25, 79-37

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Τελίδου 11 (1), Κιολέογλου 17 (2), Μάντζου 2, Ντριστέλλα 2, Γκοτζαμάνη 13 (1), Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 4 (1), Καρατάσιου 3 (1), Αρτεμισίου 18 (2),Ζαρκανέλα 3.

ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Κουϊμτζή 3, Θώμογλου 2, Φίλιου, Φειδά, Κουλακιώτη 9, Γιανουσσίου 12 (1), Παπαδοπούλου 2, Μπουντούκα 5, Αβρονιδάκη 2.

ΑΣ Πανόραμα-Ασπίδα Ξάνθης 67-57

Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Γκέκας

Δεκάλεπτα: 17-22, 40-37, 52-50, 67-57

ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 18, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 13, Νάκη, Καζαντζή Σ. 13, Σιακαβάρα, Νικολαϊδου 4, Αβραμίδου, Δαιμονάκου 17, Βασλαματζή 2, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 18, Καραλίδου Σ., Τσακίρη, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 4, Φραγκιουδάκη 4, Καραλή 2, Αντώνογλου 6, Πετρίδου, Σουλιώτη 10(1), Καρακώστα 4, Βαρελτζή 9.

Ηρακλής-Πανσερραϊκός 54-36

Διαιτητές: Μπουγλός Ι.-Τσάλλας

Δεκάλεπτα: 16-13, 26-25, 37-27, 54-36

Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 5, Μυγδαλιά 9, Τζίκου 2, Παπαβασιλείου 5(1), Λογδανίδου 8, Παγκαλίδου, Παππά, Σακουλάκη, Γιαννούδη 3, Πετρίδου, Βασιλειάδου 18(1), Θωμά 3(1).

Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 8(1), Γαϊτάνη 3(1), Μπακιρτζίδου 2, Κουτούση 19, Θανοπούλου, Μίχου, Μπιρμπίλη, Γκέκα, Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου, Βάννα 2.

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς 94-58

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Κομνηνόπουλος

Δεκάλεπτα: 28-13, 49-25, 64-36, 94-58

Αρης (Συρόπουλος-Σταμολάμπρος): Καζαμία 6, Μαρίνη 19, Τσαμπούρη 3(1), Νταουντάκη 1, Στεργάκη 6, Ευσταθίου 4, Σλούκα 19(3), Βεντούρα 2, Νάστου 18(1), Κασαπίδη 8, Καρβουνιάδου 6, Δροσούνη 2.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σένκα 1, Οικονόμου, Σιφναίου 12(2), Παλάνη 10(1), Φλώρου 11, Καλαντίδου 4, Μαγνή 4, Διαμαντοπούλου 4, Καϊμακτσή 12(1).

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς 94-58

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Κομνηνόπουλος

Δεκάλεπτα: 28-13, 49-25, 64-36, 94-58

Αρης (Συρόπουλος-Σταμολάμπρος): Καζαμία 6, Μαρίνη 19, Τσαμπούρη 3(1), Νταουντάκη 1, Στεργάκη 6, Ευσταθίου 4, Σλούκα 19(3), Βεντούρα 2, Νάστου 18(1), Κασαπίδη 8, Καρβουνιάδου 6, Δροσούνη 2.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σένκα 1, Οικονόμου, Σιφναίου 12(2), Παλάνη 10(1), Φλώρου 11, Καλαντίδου 4, Μαγνή 4, Διαμαντοπούλου 4, Καϊμακτσή 12(1).

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 19

2. Αρης 18

3. Ηρακλής 18

4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 16

5. Πιερικός Αρχέλαος 16

6. ΑΕ Πυλαίας 15

7. Πανσερραϊκός 15

8. Απόλλων Καλαμαριάς 14

10. ΑΣ Πανόραμα 13

9. Ασπίδα Ξάνθης 13

11. ΜΕΝΤ 11

12. Ολύμπια Λάρισας 11

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 5/1)

ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας

Ολύμπια Λάρισας-ΑΣ Πανόραμα

Ασπίδα Ξάνθης-Αρης

Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής

Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός

ΣΧΟΛΙΑ

Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο