Την τέταρτη συνεχόμενη ήττα του γνώρισε στο BCL ο ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος του βορρά τα έκανε όλα σωστά σχεδόν ωστόσο  ο Χόλστον με τρία τρίποντα στο τελευταίο λεπτό στέρησε το διπλό από την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Μεγάλος πρωταγωνιστής και δήμιος για την ομάδα του ΠΑΟΚ ο Χόλστον με 17 πόντους. Από τον ΠΑΟΚ ξεχώρισε ο Σαρικόπουλος με 14 και ο Λιούις με 13 πόντους.

Ο αγώνας

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Ντιζόν μπήκε πιο δυνατά στο παρκέ με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 7-2(2′). Ωστόσο ο ΠΑΟΚ απάντησε γρήγορα μέ ένα 4-0 μειώνοντας σε 7-6.Στην συνέχεια ο Δικέφαλος του βορρά κατάφερε να περάσει και μπροστά στο σκορ με 14-13 με καλάθι από τον Ζήση Σαρικόπουλο. Η Ντιζόν όμως ανέκτησε ξανά το προβάδισμα με 19-16 που ήταν και το σκορ της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο η Ντιζόν πάτησε γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεκαλέπτου κάνοντας ένα σερί 7-0 φτάνοντας έτσι την διαφορά στο +8(26-18) στο 14′,με πρωταγωνιστή τον Γιάνγκ. Σε εκείνο το σημείο όμως ο ΠΑΟΚ αντέδρασε βγάζωντας ενέργεια στην άμυνα και μείωσε σε 27-23. Προς το τέλος του δεκαλέπτου ο ΠΑΟΚ συνέχιζε να παραμένει κοντά στο σκορ με κύριο εκφραστή των επιθέσεων του τον Lewis. Οι Γάλλοι ωστόσο στο τελευταίο λεπτό κατάφεραν να ξεφύγουν με 41-33 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Δικέφαλος του βορρά μπήκε πιο αποφασιστικά στις δύο πλευρές του παρκέ με αποτέλεσμα να κάνει ένα σερί 7-0 μειώνοντας σε 41-40 με πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Μαργαρίτη. Ωστόσο το σερί αυτό το διέκοψε η γαλλική ομάδα απαντώντας με 9-0,αυξάνοντας έτσι την διαφορά στο +10(50-40) στο 26′. Ο Δικέφαλος του βορρά όμως βρήκε πάλι λύσεις σε άμυνα και επίθεση  και με πρωταγωνιστή τον Σμιθ μείωσε στον πόντο 52-51 στο 27′.Προς το τέλος του δεκαλέπτου καμία ομάδα δεν μπόρεσε να ανοίξει την διαφορά, κλείνοντας έτσι το δεκάλεπτο στο 60-59 υπέρ της Ντιζόν.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ ξέφυγε για πρώτη φορά στον αγώνα με τρείς πόντους 63-60 στο 32′.Παράλληλα οι Θεσσαλονικείς ανάγκασαν την Ντιζόν να μείνει άποντη για τέσσερα λεπτά. Ο Δικέφαλος του βορρά συνέχιζε την καλή άμυνα ωστόσο δεν έβρισε σκορ στην επίθεση με αποτέλεσμα η διάφορα να είναι στο καλάθι στο (37′).Στα τελευταία λεπτά το  σκορ εναλλάσσεται από τις δύο ομάδες με την Ντιζόν ωστόσο να προηγείται με 76-74 στο 39′.Ο Δικέφαλος του βορρά απαντάει και ισοφαρίζει σε 76-76. Στην συνέχεια ο ο Χόλστον έκανε το 79-76 με δικό του τρίποντο. Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να απαντήσει με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 81-76.