Στο τελικό της δεύτερης θέσης για τον 8ο όμιλο η Βραζιλία επικράτησε της Α. Ελεφαντοστού με 89-77. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Santos με 24 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων ξεχώρισε ο Bah με 13.

Ξεκίνημα της αναμέτρησης με τους τυπικά γηπεδούχους να μπαίνουν πιο αποφασισμένοι στο παρκέ και με πρωταγωνιστή τον Diabate να προηγούνται με 21-16 στη πρώτη περίοδο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως, οι Βραζιλιάνοι ισορρόπησαν το παιχνίδι, άνοιξαν το ρυθμό και προηγήθηκαν με 50-46.

Στο δεύτερο μέρος, η Βραζιλία πατούσε πιο καλά στο παρκέ και με πρωταγωνιστή τον Santos προηγήθηκαν για πρώτη φορά με +15 (50-65). H Ακτή απάντησε όμως με ένα μικρό σερί και στις αρχές του τετάρτου δεκαλέπτου μείωσε στους πέντε (65-70). Στο τέταρτο δεκάλεπτο, το ισχνό αυτό προβάδισμα παρέμενε για τη Βραζιλία. Μάλιστα, Caboklo και Santos με ένα μικρό σερί έδωσαν στην ομάδα τους αέρα 11 πόντων δύο λεπτά πριν τη λήξη (64-75). Οι τυπικά φιλοξενούμενοι δεν έχασαν την επαφή με το σκορ μέχρι και το τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 25-23, 46-50, 65-70, 77-89.