Οι Clippers ανέτρεψαν διαφορά 14 πόντων στα τελευταία 3.5 λεπτά και να στέλνουν το ματς στην παράταση κερδίζοντας τους Pistons 131-142. Ένατη συνεχόμενη νίκη για τους Nets κερδίζοντας τους Cavaliers 117-125 ανεβαίνοντας στην 3η θέση της Ανατολής. Νίκες για Blazers, Rockets, Pelicans, Heat και Spurs.

Detroit Pistons- Los Angeles Clippers 131-142

Οι Clippers (20-15) βρέθηκαν να χάνουν με 14 πόντους στα τελευταία 3.5 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Ωστόσο έκαναν την ανατροπή με την πεντάδα Luke Kennard,  Terance Mann, Amir Coffey, Nicolas Batum και Moses Brown  κάνοντας ένα επιμέρους σκορ  16-2 οδηγώντας  το παιχνίδι στην παράταση κερδίζοντας  τους Pistons (8-28) 131-142

Πρώτος σκόρερ για τους Clippers ήταν ο Paul George με 32 πόντους (2/7 τρίποντα) και 11 assist ενώ για τους Pistons πρώτος σκόρερ ήταν ο Bojan  Bogdanovic με 23 πόντους ((7/20 σουτ, 1/6 τρίποντα) και 5 λάθη.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 36-31, 61-66, 100-96, 128-128, 131-142

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ

Cleveland Cavliers – Brooklyn Nets 117-125

Οι Nets (22-12) συνέχισαν το νικηφόρο σερί τους κερδίζοντας 9ο συνεχόμενο αγώνα αυτή τη φορά απέναντι στους Cavaliers (22-13) 117-125 με τους Durant  και Irving να έχουν από 32 πόντους.

Για τους Cavaliers o  Darius Garland είχε 46 πόντους (14/20 σουτ, 5/7 τρίποντα, 13/15 βολές) και 8 assist.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-34, 49-65, 79-91, 117-125

Portland Trail Blazers – Charlotte Hornets 124-113

Οι Blazers (18-16) ανέτρεψαν διαφορά 14 πόντων και κέρδισαν τους Hornets (9-25) 124-113.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Jerami Grant με 32 πόντους (4 τρίποντα), 10 rebound και 5 assist ενώ για τους Hornets πρώτος σκόρερ ήταν ο LaMelo Ball με 27 πόντους αλλά με 10/26 σουτ και 4/10 τρίποντα), 7 rebound και 7 assist.
ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-34, 61-67, 101-95, 124-113

Chicago Bulls- Houston Rockets 118-133

Οι Bulls (14-19) έχασαν από τους Rockets (10-23) 118-133 κάνοντας πάρτι στο δεύτερο ημίχρονο.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Kevin Porter JR με 36 πόντους (6/12 τρίποντα), 7 rebound και 9 assist.

Για τους Bulls πρώτος σκόρερ ήταν ο DeMar DeRozan με 31 πόντους, 5 rebound και 9 assist.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-36, 65-64, 89-99, 118-133

New Orleans Pelicans – Indiana Pacers 113-93

Οι Pelicans (21-12) παρατάχθηκαν χωρίς τους Williamson, Ingram, Jones και Murphy. Και πάλι όμως επικράτησαν  εύκολα με 113-93 έναντι των Pacers (17-17), σε ένα ματς που έφτασε ακόμα και στο +29.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Naji Marshall με 22 πόντους (4 τρίποντα) και 6 rebound ενώ για τους Pacers πρώτος σκόρερ ήταν ο Bennedict Mathurin με 15 πόντους και 1/5 τρίποντα.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-18, 57-38, 90-62, 113-93

Miami Heat- Minessota Timberwolves 113-110

Οι Heat (17-17)  κέρδισαν τους Timberwvoles (16-18) 113-110.

Πρώτος σκόρερ για τους Heat ήταν ο Max Strus με 19 πόντους ενώ για τους Timberwolves που δεν είχαν στην διάθεση τους για ακόμα ένα παιχνίδι τον Karl Antony Towns πρώτος σκόρερ ήταν ο Anthony Edwards με 29 πόντους με 5 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 8 λάθη.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-31, 59-56, 93-86, 113-110

San Antonio Spurs – Utah Jazz 126-122

Οι Spurs (11-22) απώλεσαν διαφορά 20 πόντων, αλλά και 11 πόντων στα τελευταία 2.5 λεπτά κόντρα στους Jazz (19-17). Ωστόσο Ακόμα κι έτσι, κατάφεραν – έστω και οριακά – να πάρουν την νίκη με 126-122.

O Devin Vassell με 24 πόντους (8/22 σουτ, 2 τρίποντα), 6 rebound και 8 assist ξεχώρισε για τους Spurs ενώ για ακόμα ένα παιχνίδι ο Lauri Markkanen με 32 πόντους (3/10 τρίποντα) και 12 rebound ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα.

10. Golden State Warriors  16-18

11. Minessota Timberwolves 16-18

12. Oklahoma City Thunder 14-19

13. Los Angeles Lakers 13-20

14. San Antonio Spurs 11-22

15. Houston Rockets 10-23