Mε τον Bradley Beal να βάζει 35 πόντους οι Washington Wizards επέστρεψαν από το -20 στην Μινεσότα και νίκησαν με 114-106 τους Timberwolves. Oι Clippers επιβλήθηκαν με 116-107 των Suns στο Phoenix και τους άφησαν πίσω στην βαθμολογία με τον Paul George να κάνει καλή εμφάνιση μαζί με τον Terrance Man.

Minnesota Timberwolves Washigton Wizards: 106-114

Με τον Bradley Beal μπροστάρη οι Wizards ανέτρεψαν διαφορά 20 πόντων και λύγισαν με 106-114 τους Timberwolves, σημειώνοντας την 4η νίκη τους στα 5 τελευταία παιχνίδια τους. Στο 28-30 και στην 9η θέση της Ανατολής οι Wizards, στο 31-30 και στην 8η θέση της Δύσης οι Timberwvoles.

Ο Bradley Beal με 35 πόντους – 13 εκ των οποίων στα τελευταία 4.5 λεπτά του αγώνα – πήρε από το χέρι την ομάδα του, που στηρίχθηκε σε ένα τρομερό επιμέρους σκορ 38-19 στην τέταρτη περίοδο για να ολοκληρώσει μία σπουδαία ανατροπή, στον τελευταίο αγώνα της πριν το All Star Weekend.

Για τους Timberwolves, ο Antony Edwards είχε 34 πόντους με  11/26 σουτ, 3/10 τρίποντα, 5 ριμπάουντ και  6 λάθη.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 36-21, 59-51, 87-76, 106-114

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ.

Phoenix SunsLos Angeles Clippers: 107 116

Σε ένα ζευγάρι που θα απασχολήσει φέτος το NBA, οι Clippers έδειξαν χαρακτήρα στο Phoenix και επιβλήθηκαν με 107-116 των Suns στηριζόμενοι στο εξαιρετικό τους δεύτερο ημίχρονο. Στο 33-28 και στην 4η θέση της Δύσης οι Clippers, στο 32-28 και στην 5η θέση της Ανατολής οι Suns.

Οι Paul George  και Terrance Man είχαν από 26 πόντους για τους νικητές, με τον Kawhi Leonard  να έχει 16 πόντους (με μόλις 5/18 σουτ) και 10 ριμπάουντ.

Για τους Suns, ο Josh Okogie είχε 24 πόντους με 6/12 τρίποντα και 5 rebound.

7. New Orleans Pelicans 30-29

8. Minessota Timberwolves 31-30

9. Golden State Warriors 29-29

10. Oklahoma City Thunder 28-29

11. Utah Jazz 29-31

12. Portland Trail Blazers 28-30

13. Los Angeles Lakers 27-32

14. San Antonio Spurs 14-45

15. Houston Rockets 13-45