Με νίκη έκλεισε αυτό το Τουρνουά η Αυστραλία η οποία επιβλήθηκε της Γεωργίας με 100-84. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Mills με 19 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων διακρίθηκε ο Bitadze με 20.

Ξεκίνημα της αναμέτρησης με την Αυστραλία να πατάει πιο καλά στο παρκέ και με πρωταγωνιστή τον Reath να προηγείται με +6 (23-17). Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι τυπικά γηπεδούχοι άνοιξαν το ρυθμό και πήραν διψήφιες διαφορές με τη Γεωργία να έχει αρκετά νεκρά διαστήματα στη δεύτερη περίοδο. Έτσι, το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τα Καγκουρό να βρίσκονται στο +17 (54-37).

Στο δεύτερο μέρος, η Γεωργία έριξε τη διαφορά με κύριο εκφραστή τον Bitadze και τη διαφορά όμως να παραμένει σε διψήφια επίπεδα (79-67). Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Αυστραλοί άνοιξαν και πάλι το ρυθμό και με πρωταγωνιστή τον Mills ανέβασαν τη διαφορά στους 20 (91-71). Η εξέλιξη δεν άλλαξε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης με την Αυστραλία να φεύγει από τα γήπεδα της Ασία με νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 23-17, 54-37, 79-67, 100-84.