Dallas Mavericks-Golden State Warriors 116-113

Τι άλλο να κάνει ο Luca Doncic. Σε ένα ακόμη triple-double του Σλοβένου, οι Dallas ήταν πολύ δύσκολο να μη πανηγυρίσουν ακόμη μια νίκη. Αυτή τη φορά απέναντι στους Warriors. Το ματς ωστόσο ήταν ντέρμπι μέχρι και το τέλος όπου ο Klay Thompson έχασε την ευκαιρία με τρίποντο να στείλει το παιχνίδι στη παράταση. Ο Luca είχε 41 πόντους, 12 ριμπάουντ, 12 ασίστ ενώ από πλευράς των ηττημένων ξεχώρισε ο Curry με 32 πόντους ο οποίος εντούτοις δεν βοήθησε την ομάδα του στα κρίσιμα σημεία.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Portland Blazers-Los Angeles Clippers 112-118

Μεγάλο ματς εξελίχθηκε το βράδυ στο Portland. Οι Clippers ανατρέποντας διαφορά από το -18, επέστρεψαν και πήραν μια μεγάλη νίκη. Οι γηπεδούχοι που δεν υπολόγιζαν στον Lillard πήραν διψήφιες διαφορές στη τρίτη περίοδο (83-65). Ωστόσο, ένα 12-0 των φιλοξενούμενων αρκούσε ώστε το παιχνίδι να εξελιχθεί σε ντέρμπι. Ηγέτης των νικητών ο Powell ο οποίος μέτρησε 32 πόντους ενώ για τους γηπεδούχους πάλεψε ο Simons με 37.

Detroit Pistons-New York Knicks 110-140

Περίπατος από τους Knicks στη έδρα των Pistons. Το παιχνίδι από την αρχή ως το τέλος ήταν παράσταση για ένα ρόλο. Και αυτό γιατί οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν από την αρχή τον ρυθμό τους στο επιθετικό κομμάτι. Κορυφαίους για τους νικητές ο Randle με 36 πόντους και 6/13 τρίποντα ενώ από τους ηττημένους διασώθηκε ο Stewart με 19.

10. Golden State Warriors 11-11

11. Minnesota Timberwolves 10-11

12. Oklahoma City Thunder 8-13

13. Los Angeles Lakers 7-12

14. San Antonio Spurs 6-15

15. Huston Rockets 5-15