Portland Trail Blazers-Houston Rockets 131-114

Ότι και να πεις κανείς για το χθεσινό κατόρθωμα του Lillard λίγο είναι. Χωρίς αμφιβολία έβαλε φαρδιά πλατιά την υπογραφή του στη νίκη της ομάδας του και σημείωσε απίστευτο ρεκόρ. Συγκεκριμένα, πέτυχε 71 πόντους καθώς είχε 41 πόντους στο πρώτο μέρος με 13 εύστοχα τρίποντα. Στην αντίπερα όχθη, ξεχώρισε ο Sengun με 17.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Milwaukee Bucks-Phoenix Suns 104-101

Σημαντική νίκη δίχως τον ηγέτη τους οι Bucks απέναντι στους Suns. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν αγωνίστηκε αλλά ούτε και ο Kevin Durant. Πρωταγωνιστής στα τελευταία λεπτά ήταν ο Crowder ο οποίος ευστόχησε σε καθοριστικά σουτ. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Holiday με 33 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων ξεχώρισε ο Booker με 24.

Dallas Mavericks-Los Angeles Lakers 108-111

Μεγάλες συγκινήσεις η χθεσινή αναμέτρηση. Οι Lakers πέτυχαν μια απιθανη νίκη απέναντι στους Dallas καθώς ανέτρεψαν διαφορά 27 πόντων. Συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι έχαναν με 45-21 στο 15ο λεπτό. Ωστόσο, έκαναν την ολική επαναφορά και κατάφεραν να επικρατήσουν. Μεγάλος πρωταγωνιστής σε όλο αυτό ήταν ο Davis με 30 πόντους και 15 ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά διακρίθηκε ο Doncic με 26.

Golden State Warriors-Minnesota Timberwolves 109-104

Σε ανοδική πορεία οι Golden State οι οποίοι επικράτησαν σε μία αναμέτρηση που εξελίχθηκε σε ντέρμπι των Wolves και μάλιστα με δύο ανατροπές χάρη στο Thompson ο οποίος έχει κάνει το step up ελλείψει Curry.  Συγκεκριμένα, πέτυχε 32 πόντους με 6/14 τρίποντα  ενώ από πλευράς ηττημένων εξαιρετικό παιχνίδι έκανε ο Reid με 30.

8. Utah Jazz 31-31

9. Minessota Timberwolves 31-32

10. New Orleans Pelicans 30-31

11. Portland Trail Blazers 29-31

12. Oklahoma City Thunder 28-32

13. Los Angeles Lakers 29-32

14. San Antonio Spurs 14-47

15. Houston Rockets 13-47