Νίκη γοήτρου για την αδιάφορη Γαλλία απέναντι στο Ιράν με 82-55. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Okobo με 13 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων διασώθηκε ο Mirzaei.

Μουδιασμένο ξεκίνημα για τους Γάλλους με το Ιράν να το εκμεταλλεύεται και σε συνδυασμό με την κλειστή αμυνά τους να προηγούνται με 12-9 (10′). Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως και με ένα επιμέρους 26-15, η Γαλλία πήρε το προβάδισμα έχοντας ένα +8 στις αποσκευές της πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για το ημίχρονο (35-27).

Στο δεύτερο μέρος, Okobo και Yabusele έδωσαν για πρώτη φορά διψήφιες διαφορές στην ομάδα τους και έτσι οι Μπλε άρχιζαν και επέβαλλαν το ρυθμό τους (54-36). Η τέταρτη περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τον Cole να παίρνει πολλά από πολλούς. Τελικό σκορ 82-55.

Τα δεκάλεπτα: 12-9, 45-37, 54-36, 82-55.