Αν και ζορίστηκαν στο πρώτο μέρος, οι Γερμανοί έκαναν το 4/4 επικρατώντας της Γεωργίας. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Lo με 18 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων ξεχώρισε ο Mamukelashvili με 19.

Ξεκίνημα της αναμέτρησης με τους Γερμανούς να μπαίνουν καλύτερα στο παρκέ και με τις πρωτοβουλίες των Theis και Wagner είLχαν έναν ισχνό προβάδισμα (22-16). Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως, οι τυπικά φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με πρωταγωνιστή τον Mamukelashvili προηγήθηκαν με 40-39. Οι Γερμανοί όμως έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά (43-41).

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι τυπικά γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι, ήταν πιο αποτελεσματικοί στην επίθεση και πήραν διψήφιες διαφορές (70-57). Στη τέταρτη περίοδο, η ψαλίδα άνοιξε με τη διαφορά να φτάνει ακόμη και πάνω από τους 20 (82-60)

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 43-41, 70-57, 100-73.