Cleveland Cavaliers-Milwaukee Bucks 111-119

Με το καλύτερο τρόπο έκλεισε το 2023 για τους Bucks οι οποίοι επιβλήθηκαν εκτός έδρας των Cavaliers. Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν το ρυθμό τους από το τρίτο δωδεκάλεπτο και μετά όταν και πήραν διψήφια διαφορά (92-80). Έτσι, πήραν το ροζ φύλλο.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν φυσικά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ο οποίος σταμάτησε στους 34 πόντους με 16 ριμπάουντ ενώ από πλευράς ηττημένων διακρίθηκε ο Mitchell με 34 επίσης.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Αtlanta Hawks-Sacramento Kings 110-117

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχαν οι Kings στην έδρα των Hawks. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ ακόμη και με 18 πόντους στη δεύτερη περίοδο, ωστόσο κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να φτάσουν στο ροζ φύλλο.

Ο Σάσα Βεζένκοβ δεν αγωνίστηκε λεπτό στην εν λόγω αναμέτρηση. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Fox με 31 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων διακρίθηκε ο Young με 24.