Philadelphia 76ers-Boston Celtics 116-115

Θρίλερ στο Game 4 της σειράς αυτής με τους 76ers να ισοφαρίζουν τη σειρά σε 2-2. Οι γηπεδούχοι σε ένα ματς θρίλερ χρειάστηκαν τη παράταση προκειμένου να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα. Μοιραίος ήταν ο Tatum στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Harden με 42 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων ξεχώρισε ο Tatum με 24.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Phoenix Suns-Denver Nuggets 129-124

Στα ίσια και η σειρά αυτή με τους Suns να επικρατούν απέναντι στους Nuggets. Το παιχνίδι ήταν δραματικό μέχρι και το φινάλε με τους φιλοξενούμενους να χάνουν το ισχνό προβάδισμα που είχαν μέχρι και το τέλος. Πρώτοι σκόρερ ήταν οι Durant και Booker με 36 πόντους έκαστος ενώ από τους ηττημένους έκανε ότι μπορούσε ο Jokic με 53 πόντους παρακαλώ και 11 ασίστ.