LA Clippers-Sacramento Kings 119-99

Βαριά ήττα γνώρισαν οι Kings στην έδρα των Clippers μη μπορώντας να ακολουθήσουν το ρυθμό στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Μάλιστα, το ματς ήδη είχε κριθεί στο δεύτερο ημίχρονο όταν στην ανάπαυλα το σκορ ήταν 70-48.

Ο Σάσα Βεζένκοβ είχε 9 πόντους σε 20 λεπτά ενώ μάζεψε 3 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Kawhi με 31 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων διασώθηκε ο Murray με 17 πόντους.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Phoenix Suns-Golden State Warriors 119-116

Σε μεγάλο ντέρμπι εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Δύσης ανάμεσα σε Suns και Warriors. Οι γηπεδούχοι εν τέλει πήραν τη μεγάλη νίκη με τον Curry να αστοχεί στο τέλος στο σουτ που θα έστελνε το ματς στη παράταση.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Booker με 32 πόντους ενώ από πλευράς ηττημένων διακρίθηκε ο Curry με 24.