Los Angeles Lakers-Oklahoma City Thunder 130-133

O LeBron έγραψε ιστορία αλλά οι Thunder φρόντισαν να πάρουν τη νίκη απέναντι στους Lakers. Μάλιστα, προηγήθηκαν και με +15 στη τέταρτη περίοδο αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά στο -5 χωρίς ωστόσο να φτάσουν στην ολική ανατροπή. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Gilgeous-Alexander με 30 πόντους ενώ από πλευράς των ηττημένων φυσικά ξεχώρισε ο LeBron με 38.

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα ΕΔΩ.

Denver Nuggets-Minnesota Timberwolves 146-112

Κυριαρχικοί οι Nuggets στην αναμέτρηση με τους Timberwolves καθώς απ’ ότι φαίνεται οι γηπεδούχοι δεν αστειεύονταν. Μάλιστα, το σκορ στη πρώτη περίοδο ήταν 49-19 με τους Timberwolves να μη μπορούν να ακολουθήσουν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Jokic ο οποίος μάλιστα έκανε και άλλο ένα triple-double με 20 πόντους, 12 ριμπάουντ και 16 ασίστ. Από πλευράς ηττημένων, διασώθηκε ο Porter με 30 πόντους.

Brooklyn Nets-Phoenix Suns 112-116

Οι Suns κατάφεραν να αποδράσουν με το διπλό απέναντι στους Brooklyn Nets. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι στα τελευταία λεπτά και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα. Μεγάλο παιχνίδι για τους νικητές έκανε ο Ayton με 35 πόντους ενώ από πλευράς των ηττημένων ξεχώρισε ο Thomas με 43 πόντους και αξίζει να ανφερθεί πως είναι το τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που ο νεαρός παίκτης πετυχαίνει 43+ πόντους αφού στα δύο προηγούμενα είχε πετύχει κατά σειρά 43, 47 και 43.

8. New Orleans Pelicans 29-27

9. Minessota Timberwolves 29-28

10. Utah Jazz 27-28

11. Oklahoma City Thunder 26-28

12. Portland Trail Blazers 26-28

13. Los Angeles Lakers 25 -30

14. San Antonio Spurs 14-40

15. Houston Rockets 13-41