Με 7 αναμετρήσεις για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος συνεχίστηκε το βράδυ της Πέμπτης (27/10) το πανόραμα της Β ΕΣΚΑΝΑ.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής (27/10):
ΑΕ Καλλιθέας – Βουλιαγμένη 69-61
Δάφνη Αγίου Δημητρίου – Νέα Πέραμος 56-63
Αιξωνή – Ένωση Αμφιάλης 77-79 παρ.
ΑΟ Βάρης – Τερψιθέα 68-72
Απόλλων Πειραιά/Μοσχάτου – Ένωση Αρμενίων 61-72
Προοδευτική – Ερμής Πειραιά 68-70
Κυρίαρχοι – Ακαδημία Νότιων Προαστίων 65-70
Αναλυτικά η βαθμολογία:
1 Ένωση Αρμενίων 8, 4-0
2 Ερμής Πειραιά 8, 4-0
_________________________________________
3 Ακαδημία Νότιων Προαστίων 8, 4-0
4 Τερψιθέα 7, 3-1
5 Ένωση Νέας Περγάμου 7, 3-1
6 ΑΟ Βάρης 7, 3-1
7 Ένωση Αμφιάλης 7, 3-1
8 Δάφνη Αγίου Δημητρίου 5, 1-3
9 Προοδευτική 6, 2-2
10 ΑΕ Καλλιθέας 4, 1-3
11 Βουλιαγμένη 4, 0-4
__________________________________________
12 Κυρίαρχοι 4, 0-4
13 Απόλλων Πειραιά/Μοσχάτου 4, 0-4
14 Αιξωνή 4, 0-4
Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα:
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ –ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 56-63
Διαιτητές: Τζίμης , Ερμίδης
Δεκάλεπτα: 17-14, 29-32, 43-46, 56-63
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Αρβανίτης): Βάρδακας, Βούτας 15, Σημαιόπουλος Άμερσον 5(1),Τσακανίκας 5(1), Τσιούτσιας 13(1) ,Αθανασούλας 4, Κρανιάς 2 , Σιέττος, Βούλτσης Λάμπρου 8(2)
ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Αράπης, Μπόρας): Κοντόπουλος 7, Καραϊσκος 17 (3), Τσέλιος 10(2), Αντιπάτης 12(1) , Στεφάνου 7, Μπούρας 7, Γαβαλάς ,΄Σάλτης , Τηγάνης 1, Σαμλής 2, Καπέτσης
ΒΑΡΗ –ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 68-72
Διαιτητές :Γαρίνη , Κολίλας
Δεκάλεπτα :17-18, 28-32, 54-49,68-72
ΒΑΡΗ (Μεϊμάρογλου, Ριζούλης) :Βαρδάλος, Παπαματθαίου 2, Δρίτσας 5(1), Στανέλλος, Τζελάλης 7(2), Παπαδημητρίου, Μακρυγιάννης 6(2), Κωτζαγεωργίου, Χασάπης 18(3), Γκίνης 9(1), Βαρβαρίγος 5(1), Ιορδανίδης 14(1)
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Αποστολάκης, Φωτιάδης): Σκουμής 4, Μπακλαβάς 11(3), Πετρόπουλος 13(2), Πουλακίδας, Μένταυλος 7, Παππάς, Σκούρτης 7(1), Κουτσιαύτης Α 19(1), Χαριτωνίδης 8, Δήμος 3, Κουτσιαύτης Σ
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 69-61
Διαιτητές: Χρόνης , Παπαχρυσανθακόπουλος
Δεκάλεπτα: 09-18, 31-29, 47-41, 69-61
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζαφειράκης , Λαζαρίδης ): Λειβαδάς Φ. , Σμυρνής , Μπιστιτζάνος 5, Κατράνης 16(1) , Παπαζαφειρόπουλος 13, Δενδρινός , Συριανός 28(5), Γιουρσένας , Δεραρτινιάν 2 ,, Βλαχογιάννης 5
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Κολοτούρος , Σπυριδάκης ) :Λειβαδάς Γ. 15(1),Λειβαδάς Α. Παπαδάτος 6, Παπαμιχαήλ 10, Γκιοβάσο 3(1), Φωκάς 10 , Σπανάκης , Παπαδόπουλος 15(1), Καραμ έτος 2, Σουργιάς
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ –ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ 77-79 παρατ.
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας , Αυγερινός Γ
Δεκάλεπτα : 31-10, 43-31, 53-36, 61-61(καν. αγώνας ), 77-79 παράταση
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού, Κλάδης): Κλάδης 3(1), Μπαλντούκας 2, Βουρτσάνης 19, Κίτσιος , Μαραγκόπουλος 20(1), Κάππος 14(2), Καραντζάς , Γιαννόπουλος, Λιουδάκης 7, Γεωργάκης 8(1), Ιωαννίδης 4
ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ (Λαρόζας, Βασιλάκης): Δημακαρέας 2, Τουμαζάτος 2, Γιανδήμας 35(6), Καρατζίκης, Σουλιώτης , Ζάνος 13(2), Τσάτσος 9, Μανιάτης 2, Ρεμούνδος 3(1), Γεράνιος 8
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής (3/11):
Ένωση Αρμενίων – Προοδευτική
Ερμής Πειραιά – Κυρίαρχοι
Ακαδημία Νοτιών Προαστίων – Δάφνη Αγίου Δημητρίου
Ένωσης Νέας Περάμου – Αιξωνή
Ένωση Αμφιάλης – ΑΟ Βάρης
Τερψιθέα – ΑΕ Καλλιθέας
Βουλιαγμένη – Απόλλων Πειραιά Μοσχάτου