Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 26ης Αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΝΑ με την Δραπετσώνα να κατακτάει μαθηματικά το πρωτάθλημα, ενώ μαζί της ανέβηκαν στην Α' ΕΣΚΑΝΑ ο Άλιμος, τα Σούρμενα και η Με
Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 26ης Αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΝΑ με την Δραπετσώνα να κατακτάει μαθηματικά το πρωτάθλημα, ενώ μαζί της ανέβηκαν στην Α' ΕΣΚΑΝΑ ο Άλιμος, τα Σούρμενα και η Μεγαρίδα. Αντίθετα στην Γ' ΕΣΚΑΝΑ υποβιβάστηκε η Καστελλά.

Τα αποτελέσματα:

ΝΕ Μεγαρίδας - Δραπετσώνα 64-75
Τελαμώνας - Καστέλλα 85-55
Άλιμος - Ένωση Αρμενίων 94-69
ΕΑ Νίκαιας - Τερψιθέα 66-44
Γλυφάδα - Αετός Καλλιθέας 54-48
Ελληνικό - Προοδευτική 70-63
Αστέρας Αγ.Δημητρίου - ΑΟΝΑ 61-65
 
Τα φύλλα αγώνα:


Φιέστα για την άνοδο παρά την ήττα για την ΝΕ Μεγαρίδος

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ -ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 64-75
Διαιτητές : Πόντας , Ραχιώτης
Δεκάλεπτα : 13-13, 26-37, 50-53,64-75
NE MΕΓΑΡΙΔΟΣ (Mάνταλος , Ανδρουλάκης ): Κριζέας , Kοντόπουλος 15(1), Aβραμίδης 9(1), Kουλουριώτης 5(1), Nτινόπουλος 16(4), Λυτόπουλος 3, Αντωνίου 6(1) , Kαράμπελας 2, Μιχαλόπουλος , Kόμπουλης 6, Mήτσος ,Mπίμπας 2
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης): Βαρλάς 2, Αρμανίδης 16(2) Σίννος 20(3) , Ιωαννίδης 12, Ρούσσης , Σαράντης 14(4), Βουλγαράκης , Πεζιρκιανίδης 3, Τσελέκος 8 , Καμάρας ,Γρυπάρης Γεράνιος 

Πρωτιά για την Δραπετσώνα

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ -ΚΑΣΤΕΛΛΑ 85-55
Διαιτητές : Ισιγώνης , Τούσης
Δεκάλεπτα : 24-17, 51-30, 67-43, 85-55
ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Πούτος Παπασάββας) : Βαμβακάς 7(1), Νάννος 5, Δουνιάς 6 , Στεφάνου 9(1), Καρασούλας 5 , Γκούντας 2, Μπουρβάνης 3, Αναγνωστόπουλος 7(1) , Κούμενος 15(5) , Καρατζίογλου 12, Ζέρβας 14(2)
ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Γεροδήμος , Κασιμάτης): Τιόπουλος Κασιμάτης 7(1), Τζοβάρας 20(3), , Λέσι Λ. 17(3), Λέσι Α. 6, Φλέσσας 5(1)

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ 94-69
Διαιτητές : Ουσταμπασίδης , Αδαμόπουλος
Δεκάλεπτα : 20-09, 42-29, 69-46, 97-69
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου, Μαστρογιάννης ): Τσιριγωτάκης 18(4) Τσιλιμιδός , Λάμπρου 2, Κοκαλιάς 2, Μαραγκόπουλος 16 Δελής 5, Νοίδης 6, Κανταράκιας 18, Κέκκης 16(3) Καψαρίδης 14(1), Τριανταφύλλου Χ.
ΕΝ. ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Τσιρωνιάν Αμπατζής): Πέτρου 2, Ασημακόπουλος , Ρουμελιώτης 2, Παππάς , Τσάβαλος 11(1), Μουζάκης 11(1) , Μπακούρος 2, Αλά 10, Εμμανουήλ 2, Αρμενιάκος , Καλούδης 14(1), Μελκονιάν 15

 
Πανηγύρια στον Άλιμο

 
Γιόρτασε την άνοδο και η ΑΛΦ Αλίμου

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. 66–44
Διαιτητές : Παπαζαχαρίας , Σιαμίδης
Δεκάλεπτα : 19-16, 31-24, 45-36, 66-44
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης Μανιάτης) : Ρήγος 19, Κόϊκας 8(1), Φουντής 3(1) Ντώνη 19(5) , Μπάγιας ,Καρατζάς Κογιώνης , Σκοπελίτης , Καραμάνης 5, Ρεπάνης 2, Γιανδήμας 8, Κουτρομπίλας 2
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Λουλουδάκης, Βασιλάκος): Κόγκας 9(1), Αηδονίδης , Δοροβίτσας 3(1) , Παπαγιαννόπουλος 5(1) , Χολέβας , Παπαδάκης 18, Συμεωνίδης , Ζέρβας 2 , Πετρόπουλος , Παχής 7, Παπαδάτος

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ -ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 54-48
Δεκάλεπτα: 09-05, 19-19, 33-40, 54-48
Διαιτητές : Γαρίνη Τερζής
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου) :Τάγκαλος 14(2) , Δημητρίου 1, Καλάβριας 8(1), Κατσιέρης 14(2) Χαλκιάς , Πολυχρονόπουλος 5, Λίπας 7(1), Μπριλάκης , Στεργίου 5(1)
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακόπουλος , Μπούτας): Ευσταθίου 11, Νατσίδης , Κοζομπόλης 18, Τάγκας , Σταυρακόπουλος , Ντάσκας 2 , Πιστιόλης , Στάμος 3 , Φιλίππου 10, Κυπριτίδης 2, Βασδέκης

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 70-63
Διαιτητές Δελαγραμμάτικας Γκανής
Δεκάλεπτα : 17-16, 38-34, 60-51, 70-63
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Μαγγιώρος): Καρασούλος , Μαγγωνάκης 27(1) Ευστρατίου 2 Λεβαδείτης 5(1), Λαγιόπουλος 14, Σουργιάς , Ρούμελης 5, Γκιουρτζίδης 5 , Μπολουδάκης 2, Μαρόπουλος 4, Γκούμας 6(2) 
ΠPOOΔEYTIKH (Pουμελιώτης , Σταυρακάκης): Kοθράς 2, Βήχος 15, Aθανασιάδης 2, Πολυτάρχου 4, Kουτσουβάς 12(1), Bαρβατάκος 11, Mακαρατζής 2, Συρίγος 8(2), Δόγρανλης 7(2), Μουστάκος Ι. Μουστάκος Ευαγγ.

 
Σαμπάνιες για την άνοδο και στην ΑΕΣ Ελληνικού

 
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΑΟΝΑ 61-65
Δεκάλεπτα: 20-12, 33-33, 49-51, 61-65
Διαιτητές Αποστολίδης, Μελισσάρης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ. (Φώσκολος, Νικάκης ) : Αρκουμάνης 8, Μαλτίδης 8 , Κουτρόπουλος 3(1) Κασάνος 9, Αποστολάκης 7, Αδράμης 5, Λούκος 8 , Ακρίβος 6(1) , Δούβος 7, Γιαλαμάς
ΑΟΝΑ (Διαμαντόπουλος Ηλ., Πέρρος): Ζευγώλης 2, Μανίκας , Ζαντιώτης 6, Ψιακής 5(1), Παπαϊωσήφ 27, Κόκαλης , Θεοφανίδης 3, Χριστοδουλόπουλος 13(3), Ρετσινάς 9(1), Αρνόκουρος 
 
Η Τελική βαθμολογία
 
1.Δραπετσώνα 50 (24-2)
2.Άλιμος 49 (23-3)
3.Σούρμενα 33 (18-8)
4.ΝΕ Μεγαρίδας 43 (17-9)
------------------------------
5.ΕΑ Νίκαιας 41 (15-11)
6.Τερψιθέα 39 (13-13)
7.ΑΟΝΑ 39 (13-13)
8.Τελαμώνας 38 (12-14)
9.Προοδευτική 38 (12-14)
10.Γλυφάδα 38 (12-14)
11.Αστέρας Αγ.Δημητρίου 36 (10-16)
------------------------------
12.Καστέλλα 35 (9-17)
13.Αετός Καλλιθέας 28 (2-24)
14.Ένωση Αρμενίων 28 (2-24)                                                                                                                                                                         
 

ΣΧΟΛΙΑ

Bicos
Εγγραφείτε στο newsletter μας
Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα, αποκλειστικά ρεπορτάζ και ειδήσεις απο όλο τον μπασκετικό κόσμο