Πανιώνιος: Δεν έβαλε ούτε ένα καλάθι στο 1ο δεκάλεπτο!

Ο Πανιώνιος σκόραρε μόνο με ελεύθερες βολές στην πρώτη περίοδο του εξ αναβολής αγώνα με τον Ηλυσιακό για την 1η αγωνιστική της Β’ Εθνικής.

Ο Πανιώνιος έχει πολλά ελαφρυντικά σε αυτές τις πρώτες αγωνιστικές του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής, καθώς πρόκειται για μία ομάδα που ουσιαστικά δεν έχει κάνει προπονήσεις ούτε για μία εβδομάδα με όλους τους παίκτες της. Η εικόνα του, πάντως, στο πρώτο δεκάλεπτο του εξ αναβολής αγώνα με τον Ηλυσιακό ήταν τουλάχιστον αποκαρδιωτική.

Οι “κυανέρυθροι” ολοκλήρωσαν την πρώτη περίοδο πίσω στο σκορ με 17-3, αλλά η είδηση είναι ότι δεν κατάφεραν να σημειώσουν ούτε ένα καλάθι, αφού έχασαν και τα 11 σουτ που επιχείρησαν, ενώ υπέπεσαν και σε 7 λάθη! Και οι τρεις πόντοι του “ιστορικού” επιτεύχθηκαν από τη γραμμή των ελευθέρων βολών, οι δύο από τον Γκαβανόπουλο και ο ένας από τον Οικονομόπουλο.

Εν τέλει, το πρώτο εντός πεδιάς σουτ για τον Πανιώνιο επιτεύχθηκε στο 1ο λεπτό της δεύτερης περιόδου, με σουτ μέσης απόστασης από τον Μάριο Δερμιτζάκη.

Για την ιστορία, η στατιστική του Πανιωνίου στο 1ο δεκάλεπτο ήταν: 3/4 βολές, 0/5 δίποντα, 0/6 τρίποντα και 7 λάθη.